Neler Yeni
  • Sticker dağıtımlarımız başlamıştır. Sticker talebinde bulunmak için buraya tıklayınız.

ARANIYOR Kışlık lastik arıyorum

Hangi marka kışlık lastik tercih edilmeli

• Fiyatı Uygun olan

• Marka isimler

• Bütçeme göre

• Hiç farketmez

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Burgaz39

Kayıtlı Kullanıcı

225 50 17 kışlık lastik arıyorum. Mümkünse Trakyadan ve üretim tarihi 2017 den önce olmayacak. 4 adet takım.

omeroz

Admin
Dizelciler Kulübü
İdeal olanı, bütçeniz dahilinde en iyi etiket değerlerine sahip ve kullanıcılar tarafından en çok tercih edileni almaktır.

Hasip

Admin
Benzinciler Kulübü
Ben 4 yıldır snowmaster kullanıyorum, bütçeme göre almıştım, çok şükür bir sıkıntı yaşatmadı. Bence alınabilir.

• Beğen
Tepkiler: Burgaz39

Burgaz39

Kayıtlı Kullanıcı

Hasip

Admin
Benzinciler Kulübü
Yazlık ve kışlık aynı ölçülerde diye hatırlıyorum hocam. Kontrol etmem lazım malum uzun zaman oldu alalı :)

Burgaz39

Kayıtlı Kullanıcı
Benim yazlıklar 225 50 17 ama bunun kışlık olanları daha pahalı. 215 olanlar biraz daha ucuz o yüzden sordum. Bu kadar ufak bi değişiklik sorun olmaz sanırım

Hasip

Admin
Benzinciler Kulübü
Hocam bizim bu tarz olaylar için hazırladığımız bir hesaplama aracımız var. https://www.opelforum.net/pages/lastik-olcusu-hesaplama/ adresinden erişebilirsiniz. Eğer değişim oranı %3 değerinden büyükse veya küçükse önerilmiyor şeklinde biliyoruz. Bu araç sayesinde bilgi sahibi olabilirsiniz. 2 lastik arasındaki farkı size milimetre olarak farkı verecektir.

• Beğen

Burgaz39

Kayıtlı Kullanıcı

Hasip

Admin
Benzinciler Kulübü
Bu değerlere göre "Orjinal lastik dış çapı 657mm, istenen lastik çapı 647mm arasındaki fark -10mm'dir" Lastiğiniz yere 1 cm eksik basacak hocam, Değerler uygun görünüyor, son karar sizin. (Lütfen ustanızdan teyit almadan montaj yaptırmayınız, bizler teknik değerlere göre ve araştırmalarımıza göre önerilerde bulunuyoruz)

• Beğen

tutankamon

Kayıtlı Kullanıcı
Benim yazlıklar 225 50 17 ama bunun kışlık olanları daha pahalı. 215 olanlar biraz daha ucuz o yüzden sordum. Bu kadar ufak bi değişiklik sorun olmaz sanırım
olmaz...... bende 215 50 17 kullanıyorum daha güzel yol tutuyor. kumho

• Beğen

Joseques

Teknik Destek Ekibi
Kayıtlı Kullanıcı
LPG Kullananlar Kulübü
lastik alırken tarihine bakarak alın

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
LPG Kullananlar Kulübü
Kışlık lastiklerde Nokian özellikle de WRD4 serisi kendini ispatlamış çok üst kalite bir lastiktir. Maalesef fiyatları oldukça arttı. Nokian Finlandiya markası ve karın buzun ülkesi olduğu için çok farklı ve özel geliştiriliyor mühendisler tarafından. Kendimde var arkadaşıma da aldırdım çok memnunum. Ancak yazlık lastik için Nokian tavsiye etmem çok, orada diğer markaları değerlendirebilirsiniz. Nokian'a bütçe yetmiyorsa Sava çok kaliteli Good Year yan sanayi ürünü, Avrupa üretimi yine. Kardeşimin Astra K aracında kullanıyor, memnunuz.

• Beğen
Tepkiler: metinarslan