• Sticker dağıtımlarımız başlamıştır. Sticker talebinde bulunmak için buraya tıklayınız.

Opel Astra L, Hibrit motor ve PSA platformunda gelecek!

mskirca

VIP Üye
Katılım
30 Tem 2017
Mesajlar
418
Yaş
35
Konum
İstanbul2021’de yollara inecek olan Opel Astra L ile ilgili ilk detaylar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. C sınıfının başarılı Alman modeli, yeni jenerasyonunda hibrit motor seçeneğine kavuşuyor!

Opel Astra L, PSA dokunuşları ile elektriklenecek!
2015 yılında duyurulan altıncı jenerasyon Opel Astra’nın yakın gelecekte makyajlanması bekleniyor. Ancak markanın PSA bünyesine katılmasının ardından sevilen modelin yeni jenerasyonu ile ilgili beklentiler artmış gibi görünüyor. Fransız gruba yakın kaynaklar, Astra L olarak adlandırılacak yeni model ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Aktarılan bilgilere göre yedinci nesil Astra, tamamen PSA’nın kanatları altında şekillenecek. EMP2 platformunda yükselecek olan araç, böylece Opel Grandland X ve Citroen C5 Aircross ile kardeş olacak. Ayrıca modelin genel tasarım karakteristiğinin Grandland X modeline yakın olacağı ve 4.35 metrelik uzunluğunun korunacağı bildiriliyor.

Yeni Opel Astra’nın motor tarafında da Peugeot ve Citroen modelleriyle benzerlik göstermesi bekleniyor. Sızıntılar, PSA bünyesindeki benzinli ve dizel motorların yanı sıra 200 beygirlik bir hibrit ünitenin de sunulacağını belirtiyor. Son olarak Astra L çıkmadan önce mevcut kasanın yıl sonuna doğru makyaj göreceğini belirtelim.

Kaynak: https://www.otopark.com/2018/10/opel-astra-l-hibrit-motor-ve-psa-platformunda-gelecek/
 

ufuk15demir

Kayıtlı Kullanıcı
Katılım
23 Mar 2020
Mesajlar
1
Konum
istanbul
opela astrayı bu platformda görecek olmamız beni baya meraklandırdı
 
Üst