Opel Astra motor yatak sarması

Serifahmet43

Kayıtlı Kullanıcı

Öncelikle herkese merhaba. Aracı aldım 3 ay oldu full bakımlarını yaptırdım son bir ay içinde motordan gaz verince tak tak sesi gelmeye başladı ama sürekli bindim herhangi bir sıkıntı çıkarmadı. Artı motor soğukken gaza basınca herhangi bir ses gelmiyor. Yağı suyu herşeyi tam dediğim gibi bakımlarını yeni yaptırdım yaptırdıktan sonra bu ses gelmeye başladı. İki ustaya götürdüm motor yatak sarmış dedi. Ama herhangi bir su eksiltme yağ yakma duman çıkarma hiçbir şey yok. Sizlere sormak istediğim şey başka bir ustaya daha göstersem mi yoksa motoru yaptırayım mı ? Çelişkide kaldım arkadaşlar. Şimdiden teşekkür ederim.

Hasip

Admin
Yapılacak olan işlem ucuz birşey değil. Kesinlikle bir veya daha fazla farklı ustaya gösterin bence. Net şekilde emin olduktan sonra müdahale etmekte fayda var.

Mtunc

Kayıtlı Kullanıcı
VIP Üye
1 ustaya gösterip karar vermeyin.

Zafer715

Admin
Teknik Destek Ekibi
Araciniz nedir ses tak tak diye mi geliyor kut kut diyemi geliyor

Serifahmet43

Kayıtlı Kullanıcı
Araciniz nedir ses tak tak diye mi geliyor kut kut diyemi geliyor
Tak tak sesi geliyor devir 3000 e gelince ama arabanın çekişinde hararetinde en ufak bir sıkıntı yok daha 2 gün önce yola gittim geldim bir sıkıntı çıkarmadı anlamadım bu işi bir türlü

Serifahmet43

Kayıtlı Kullanıcı
Durduğum yerde boşta 3000 e getiriyorum deviri tak tak ses geliyor ama normal sürüşte pek duyulmuyor yada ben duymuyorum bilmiyorum

Zafer715

Admin
Teknik Destek Ekibi
Komprasyon testi yaptirin araciniza piston basinclari normalmi

Zafer715

Admin
Teknik Destek Ekibi
Sesi kayit edebilmeniz mumkunmu

Zafer715

Admin
Teknik Destek Ekibi
Sesin nedeni volant dislinizin oynar gobeginin ariza yapmasindan geliyor olabilir.Tam sesi paylasabilirseniz daha net bisey soyleyebiliriz

Serifahmet43

Kayıtlı Kullanıcı
Video var ama bir türlü atamadım

Zafer715

Admin
Teknik Destek Ekibi
Youtubeye yukleyin linkini yapistirin buraya

amorka

Kayıtlı Kullanıcı
Araç yatak sarmış olsa çalışmaz, kol yatağı sarmış olsa evet araç belki çalışır ama o tak tak sesi sürekli olur. Dizel araçlarda enjektör arızaları nedeniyle bu tarz sesler oluşabiliyordu ancak benzinli araçlarda enjöktörler buna sebep olur mu bilemiyorum.

Serifahmet43

Kayıtlı Kullanıcı

Serifahmet43

Kayıtlı Kullanıcı
Ses her zaman olmuyor sadece ısındığı zaman oluyor. Usta motor soğuk oşduğunda yağ kalın olur o zaman sesi yapmaz dedi. Motor ısınınca yağ incelir ondan yapar dedi

Serifahmet43

Kayıtlı Kullanıcı
Ana yatak da sıkıntı yok kol yatağında var dedi usta zaten ana yatak kolay kolay bozulmaz dedi

tayfux

VIP Üye
evet gelen tak tak sesi genelde yatak sesidir ama emin olmakta fayda var. yatak sesi yanında genelde yağ yakma ve siyah dumanı da getirir. yalnız motor bloğunda sıkıntı yoksa olmaya da bilir..

Serifahmet43

Kayıtlı Kullanıcı
Yağ yakma duman yok sadece ses var

Serifahmet43

Kayıtlı Kullanıcı
Bugün bir ustaya sorduk benim yağ 5 40 lık tı. 10 40 atın öyle deneyin 5 10 km zorlayın belki ondan yapıyordur dedi başka usta da yağ ile alakası yok dedi

Serifahmet43

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar İzmir de bir usta buldum baya sağlammış bu konuda deviri 20 30 u geçirmeden gel dedi. Aramız 200 km sizce gidilir mi risk alınır mı